Wakacyjna półkolonia za nami!W pierwszym tygodniu wakacji grupa naszych uczniów wspólnie spędziła wolny czasCzytaj dalej
17 uczniów z naszej szkoły ciekawie spędziło pierwszy wakacyjny tydzień. W pierwszym tygodniu wakacji od 24 do 28 czerwca grupa 17 chętnych uczniów z klasy IV, Va, Vb, VI, VII pod opieką Pań mgr Małgorzaty Trzebońskiej i Agnieszki Jaskierny uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych dzięki wsparciu ze strony Urzędu Miasta i Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Uczestnicy letniej półkolonii mieli okazję aktywnie i ciekawie wypoczywać, rozwijać swoje zainteresowania i poznać atrakcje w najbliższej okolicy. Pierwszy dzień półkolonii dzieci spędziły we Wioskach Świata w Krakowie. Młodzi odkrywcy mogli tu poznać kulturę duchową i materialną rdzennych mieszkańców różnych kontynentów. Była to nie tylko wspaniała przygoda, ale przede wszystkim doświadczenie, które rozwija empatię, wrażliwość i wiedzę o różnych zakątkach naszej planety.Kolejną atrakcją był wtorkowy wyjazd pociągiem do Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym dniu uczniowie zwiedzili Posterunek Policji oraz wysłuchali prelekcji dotyczącej przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich. Następnie poszli na dróżki kalwaryjskie i tam odbyła się gra terenowa ,,Złota róża’’.Dzieci podczas gry terenowej rozwijały umiejętności nawigacyjne, uczyły się logicznego myślenia. W środę uczestnicy półkolonii wyruszyli na wycieczkę do Skalnego Miasta w Ciężkowicach. Dzieci zwiedziły tam rezerwat przyrody nieożywionej oraz wodospad Czarownic. Podczas wycieczki poznały region i środowisko przyrodnicze. W czwartek uczniowie wybrali się się na pieszą wycieczkę do Woli Radziszowskiej. Tam obejrzeli Muzeum Historyczne, którego celem jest prezentowanie kultury ludowej oraz ekspozycja obiektów zabytkowych, a także przybliżenie wyglądu dawnej wsi. Zapoznali się z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w chałupie i w gospodarstwie. W ostatnim dniu półkolonii odbyła się wycieczka do Zamku w Suchej Beskidzkiej. Jej uczestnicy zwiedzili Zamek Suski, poznali jego historię oraz wzięli udział w warsztatach o tematyce ,,Tajemnice Suskiego Zamku”. Po zakończonej półkolonii dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz plakietki z półkolonii 2024 roku. Pięć dni upłynęło bardzo szybko w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci spędziły ten wspólny czas aktywnie i ciekawie. Mamy nadzieję , że będą miło wspominać chwile spędzone na letniej półkolonii.
Witajcie wakacje!21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024Czytaj dalej
Po dziesięciu miesiącach nauki nadszedł czas na wakacyjny odpoczynek. Jak co roku wzięliśmy udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego.Na początku nastąpiło uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego.Po odśpiewaniu hymnu Pani Dyrektor i przewodnicząca Rady Rodziców wręczyły bukiet kwiatów i przekazały serdeczne życzenia i podziękowania Pani Teresie Wąsek- długoletniej pracownicy placówki w Podolanach odchodzącej na emeryturę.Po tej wzruszającej chwili Pani Dyrektor mgr Stanisława Czarniak wraz z wychowawcami wręczyła nagrody uczniom, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Nagrodzono także uczniów za 100% frekwencję w tym roku szkolnym. Zgodnie ze szkolną tradycją klasa z najwyższą średnią otrzymała Puchar Dyrektora Szkoły. W tym roku Pani Dyrektor wręczyła go uczniom klasy IV a. Co roku także -z inicjatywy Stowarzyszenia Rady Rodziców-nagradzany jest uczeń z klas IV-VIII, który osiągnął najwyższą średnią ocen.W tym roku tytuł Primus Inter Pares uzyskał uczeń klasy IV Antoni Para, który uzyskał średnią ocen 6,00.Z rąk przewodniczącej Pani B.Pachytel odebrał on ufundowaną przez Radę Rodziców nagrodę.Na zakończenie akademii Pani Dyrektor złożyła serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom oraz życzyła wszystkim zgromadzonym na sali słonecznych , pełnych ciekawych przeżyć i bezpiecznych wakacji.Po tej części uroczystości uczniowie spotkali się w salach ze swoimi wychowawcami, którzy wręczyli im świadectwa szkolne. Przed nami 2 miesiące wypoczynku-niech będą one wytchnieniem od szkolnych obowiązków, mile i bezpiecznie spędzonym czasem…Do zobaczenia 2 września!

Pożegnania nadszedł czas...20 czerwca pożegnaliśmy się z uczniami klasy VIIICzytaj dalej
Już niedługo nasi najstarsi uczniowie zostaną absolwentami naszej szkoły.W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbyła się uroczystość, podczas której ósmoklasiści zaprezentowali przygotowany samodzielnie montaż słowno-muzyczny.Zgromadzeni na sali uczniowie ,nauczyciele i zaproszeni rodzice obejrzeli humorystyczne scenki przedstawiające lekcje w klasie VIII.Trzeba przyznać, że były one pełne niespodzianek -zarówno dla nauczycieli(w których wcieli się uczniowie) jak i rodziców(którzy być może nie znali swoich dzieci z tej strony…).Obejrzeliśmy także składankę zdjęć z różnych chwil ósmoklasistów od początku ich nauki w szkole po dzień dzisiejszy.Po występie uczniowie wyrazili swoje podziękowania gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły.Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor mgr Stanisława Czarniak i wychowawca klasy Pan mgr Rafał Woźniak.Wręczyli oni listy pochwalne uczniom z klasy VIII,podziękowania i listy gratulacyjne rodzicom uczniów.Na zakończenie tej części uroczystości uczniowie z klasy VII podarowali swoim starszym kolegom i koleżankom drobne upominki z serdecznymi życzeniami powodzenia w nowych szkołach…Podczas dzisiejszej uroczystości zostały także wręczone nagrody i dyplomy za różne osiągnięcia – pracę w organizacjach szkolnych(Caritas,Spółdzielnia Uczniowska,Szkolna Rada Uczniowska),udział w zawodach sportowych,konkursach(religijne,geograficzny,biblioteczny).Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i dziękujemy za zaangażowanie w tym roku szkolnym.Podziękowania dla ks.proboszcza Bohdana Ciołczyka-fundatora 57 nagród w konkursach religijnych. Naszym ósmoklasistom życzymy powodzenia, wielu ciekawych momentów w nowych szkołach. Mamy nadzieję i liczymy na to ,że nie zapomnicie o latach spędzonych w murach naszej szkoły ,a wspomnienia o nas będą dla was miłymi i wzruszającymi chwilami...
Gala Edukacyjna 202419 czerwca zostały wręczone Nagrody Burmistrza wyróżniającym się uczniom z gminy Kalwaria ZebrzydowskaCzytaj dalej
Jak co roku przed zakończeniem roku szkolnego odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzono uczniów szkół z gminy Kalwaria Zebrzydowska za ich wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia w różnych dziedzinach.Wśród nagrodzonych są laureaci konkursów i olimpiad, zwycięzcy konkursów sportowych i artystycznych,uczniowie zaangażowani w działalność charytatywną.W tym gronie znalazły się także nasze uczennice- Anna Kowalska, Paulina Kos i Zuzanna Kos i Karol Pułka. Obecna na gali Pani Dyrektor mgr Stanisława Czarniak, przedstawiając uczennice,mówiła o ich osiągnięciach i wzorowej postawie uczniowskiej.Serdecznie gratulujemy tegorocznym laureatom Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Kalwaria Zebrzydowska.
AKTUALIZACJA Szkolny konkurs geograficzny Mistrz mapy EuropyZnamy wyniki konkursuCzytaj dalej
W tym roku swoją wiedzę na temat mapy Europy postanowiło sprawdzić 10 uczniów z klas VI-VIII: Paulina Kos, Zuzanna Kos, Anna Kowalska,Małgorzata Kowalska, Barbara Żurek, Maria Kołodziej, Patrycja Gaczorek, Daria Rak, Patryk Wiechowski i Karol Pułka.13 czerwca rozwiązywali oni zadania konkursowe przygotowane przez Panią mgr Bernadetę Ciapę.Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliła Paulina Kos z klasy VII i to ona zdobyła tytuł Szkolnego Mistrza Mapy.II miejsce zdobył ósmoklasista Karol Pułka a III ex aequo szóstoklasista Patryk Wiechowski i siódmoklasistka Zuzanna Kos.Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w tegorocznej edycji konkursu.
Dzień Rodziny16 czerwca w naszej szkole odbył się piknik rodzinnyCzytaj dalej
W minioną niedzielę -pomimo niesprzyjającej pogody-w naszej szkole z inicjatywy Stowarzyszenia Rady Rodziców odbył się Dzień Rodziny.Podczas imprezy na szkolnej scenie zaprezentowali się uczniowie z klas I-IV przygotowani przez Panie: mgr Beatę Śliwę, mgr Katarzynę Stołowską, mgr Teresę Łyczak, mgr Katarzynę Mirochę, mgr Beatę Pająk i mgr Annę Woźniak. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje zdolności taneczne.Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z wielu przygotowanych dla nich atrakcji mi.in.zajęć artystycznych z Werandą Anieli,plecenia warkoczyków,loterii fantowej, zumby dla dzieci.Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.Swoje umiejętności zaprezentowali także strażacy z OSP w Leńczach.Wśród zaproszonych przez organizatorów gości znalazł się Pan Burmistrz Tadeusz Stella i sołtys Leńcz Pani Jolanta Krzeszowska Mirocha.Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy pikniku miło spędzili niedzielne popołudnie.Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie tegorocznego Dnia Rodziny.
PAŹDZIERNIK 2023
- Udział w mszy świętej podczas Dnia Papieskiego w parafii, podczas którego zaprezentowano działania Caritas przed bp D. Muskusem odwiedzającym kościół w Leńczach.
- Liczenie wiernych w parafii Leńcze.
LISTOPAD 2023
- Składanie kwiatów i zniczy na grobach nauczycieli, uczniów i pracowników naszej szkoły w święto Wszystkich Świętych.
GRUDZIEŃ 2023
- Wykonanie kartek świątecznych na Wigilię dla Bezdomnych Caritas Kraków Archidiecezji Krakowskiej.
- Kiermasz bożonarodzeniowy – dochód przeznaczony na rzecz rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci z naszej parafii.
MARZEC 2024
- Udział w parafialnej drodze krzyżowej w Wielki Piątek.
- Kiermasz Wielkanocny – przekazanie zebranych środków na rehabilitację dzieci z naszej parafii we współpracy z Radą Rodziców.
- Zbiórka kosmetyków i artykułów higienicznych dla WTZ w Zebrzydowicach co zapewniło szkole Certyfikat Wielkiego Serca.
- Udział w Akcji „Gol dla Tatwe” – zbiórka na rzecz budowy boiska sportowego dla dzieci z wioski Tatwe; Podczas akcji przygotowano krótką relację zachęcającą do udziału, podając link do zbiórki. Bohaterami montażu byli uczniowie SK Caritas. Całość została opublikowana na funpage Przedszkola Podolany oraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

CZERWIEC 2024
- Udział w spotkaniu Szkolnych Kół Caritas w Zakrzowie – podsumowanie działalności koła.
STAŁE AKCJE:
- Zbiórka baterii w ramach akcji „Zbieram to w szkole” na budowę studni głębinowych w Afryce.
- Zbieranie zakrętek dla niepełnosprawnego absolwenta naszej szkół.







Cele projektu obejmowały:
• Przybliżenie dzieciom w wieku wczesnoszkolnym znanych postaci ze świata nauki.
• Zdobywanie wiedzy na temat znanych naukowców oraz ich odkryć.
• Rozbudzanie zainteresowania dzieci światem nauki.
• Poznawanie różnorodnych eksperymentów oraz danie możliwości nauki poprzez doświadczanie za pomocą wykonywanych samodzielnie eksperymentów.
• Nauka poprzez doświadczanie i zabawę.
• Wykorzystanie TIK w edukacji.
Projekt obejmował zapoznanie się z historią ośmiu naukowców oraz wykonaniem ośmiu eksperymentów. Uczniowie zapoznali się z następującymi postaciami:
- Maria Skłodowska- Curie,
• Cai Lun,
• Mikołaj Kopernik,
• Albert Einstein,
• Thomas Edison,
• Alfred Nobel,
• Aleksander Bell,
• Charles Babbage,
• Isaac Newton
Nie zabrakło ciekawych eksperymentów, m. in.:
- Wulkan
• Bańka w bańce
• Lawa lampa
• Deszczowa chmurka
• Malowanie na mleku
• Wędrująca woda
• Kryształki soli
• Gazowy balon
Dzięki udziałowi w Projekcie uczniowie zdobyli wiedzę na temat znanych naukowców oraz nowe zainteresowania dotyczące nauki oraz eksperymentowania. Lekcje stały się prawdziwą przygodą, a dzieci mogły doświadczać i samodzielnie pracować. Zapraszam do obejrzenia krótkich relacji z przeprowadzonych działań. Katarzyna Mirocha



























Pamiętamy,Ślubujemy, Dziękujemy13 października nie był zwykłym dniem w naszej szkoleCzytaj dalej
13 października świętowaliśmy Dzień Patrona ,Święto Komisji Edukacji Narodowej oraz odbyło się Ślubowanie pierwszoklasistów. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy VII, którzy pod opieką mgr Małgorzaty Mlak przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony Obrońcom Westerplatte.Siódmoklasiści przypomnieli przebieg walk na Westerplatte oraz złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową w szkole upamiętniającą Westerplatczyków.Po ich występie głos zabrali uczniowie klas I.Podczas części artystycznej przygotowanej pod opieką wychowawczyń Pań mgr Beaty Śliwy i mgr Katarzyny Stołowskiej zaprezentowali swoje umiejętności i zostali przyjęci do społeczności szkolnej.Złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie zostali pasowani przez Panią wicedyrektor mgr Annę Woźniak na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.Bardzo wzruszającym momentem podczas dzisiejszej uroczystości było pożegnanie Pani mgr Zuzanny Chwały, która zakończyła pracę zawodową i odeszła na emeryturę.Do pożegnania oprócz Dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego i rodziców włączyli się uczniowie z klasy VI i II -byli wychowankowie Pani Zuzanny.Nie zabrakło serdecznych podziękowań i życzeń miłego odpoczynku.Na zakończenie członkowie Szkolnej Rady Uczniowskiej w imieniu wszystkich uczniów złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia z okazji Święta KEN i wręczyli „pachnące upominki”.Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszych uroczystości.
10 października-Światowy Dzień DrzewaW Polsce Święto Drzewa obchodzone jest od 20 latCzytaj dalej
Nasza szkoła także włączyła się w obchody tegorocznego Światowego Dnia Drzewa. Uczniowie klas II-VIII powiesili wizytówki z nazwą gatunku i nadanym wcześniej imieniem na zasadzonych przez siebie przy szkole drzewom. Wszystkie drzewka pięknie urosły…Dołączyły do nich kolejne-zasadzone przez pierwszoklasistów. Podczas obchodów zwróciliśmy uwagę na wielką rolę drzew w życiu człowieka i potrzebę ich ochrony. Liczymy,że nasi uczniowie zrozumieli potrzebę dbania o ten element naszej przyrody!

Spotkanie z teatrem5 października nasi szóstoklasiści odwiedzili Teatr Współczesny w KrakowieCzytaj dalej
Uczniowie klasy VI pod opieką mgr Anny Sikory, mgr Bożeny Zborowskiej i mgr Marty Master obejrzeli sztukę teatralną inspirowaną dziełem Kornela Makuszyńskiego pt.”Szatan z siódmej klasy”. To ekscytująca, przygodowo-detektywistyczna opowieść o przygodach Adasia Cisowskiego, który zamierza rozwiązać zagadkę z czasów wojen napoleońskich. Ten energiczny, lubiany przez wszystkich 17-nastolatek został nazwany „Szatanem” przez profesora Gąsowskiego, swojego nauczyciela historii, kiedy udało mu się odgadnąć jego system odpytywania uczniów. Doceniając bystrość i umiejętność dedukcji Adasia, profesor postanawia poprosić go o pomoc w wyjaśnieniu zagadki zniknięcia zabytkowych drzwi z dworku jego brata. Od tej chwili Adaś wraz z rodziną Gąsowskich uczestniczy w serii tajemniczych, czasem niebezpiecznych zdarzeń. Używa wszystkich swoich talentów, aby wyjść z opałów i odkrywa coraz to nowe fakty. Kierują go one na trop pewnego Francuza i jego skarbu. Widzowie mogli się przenieść wraz z bohaterami spektaklu do przedwojennych czasów i m.in. zobaczyć stroje, w jakich chodzili wtedy młodzi ludzie. Przede wszystkim jednak przekonali się, że bystrość umysłu, spostrzegawczość, spryt i pomysłowość pozwalają rozwiązać nawet najtrudniejsze zagadki.
Pyszne warsztaty kulinarne3 października uczniowie klas II-III weszli w rolę kucharzyCzytaj dalej
Nasi uczniowie pod opieką mgr Katarzyny Mirochy, mgr Beaty Pająk, mgr Teresy Łyczak i mgr Beaty Grych wzięli udział w warsztatach kulinarnych w Restauracji Vinnica w Sygneczowie niedaleko Wieliczki. Podczas zajęć dzieci własnoręcznie przygotowały pizzę i słodki deser. Oczywiście później spożywały przyrządzone przez siebie potrawy. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć pokaz cukierniczy, podczas którego kucharz przygotował dekorację z czekolady i karmelu.Po pokazie uczestnicy wycieczki zwiedzili Vinnicę i wysłuchali ciekawych opowieści szefa kuchni na temat restauracji.Liczymy na to ,że pobyt w tym miejscu należał do udanych,a przygotowane samodzielnie potrawy były smakowite…
XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe27 września odbyła się kolejna edycja konkursuCzytaj dalej
Jak co roku w konkursie uczestniczyli także uczniowie z naszej szkoły. Pisząc dyktando, uczniowie sprawdzają swoją sprawność ortograficzną ,ale mają także okazję poszerzyć swoją wiedzę historyczną.Etap szkolny składał się z dwóch kategorii-uczniowie klas IV-VI i uczniowie klas VII-VIII. Tegoroczne dyktando „Po polsku o historii” napisali: Zofia Żurek,Roksana Żak, Małgorzata Kowalska, Jakub Stokłosa, Antoni Giełdoń, Patrycja Gaczorek, Kinga Sidzina, Maria Jaworska,Anna Kowalska,Krzysztof Oleś, Paulina Kos, Zuzanna Kos, Barbara Żurek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Poniżej teksty dyktand, z którymi zmierzyli się nasi uczniowie. Tekst dyktanda dla uczniów klas IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ Tatrzańscy herosi Przypominali legendarnych bohaterów. Odznaczali się hartem ducha i nadludzką wręcz tężyzną fizyczną. Przedzierali się przez górskie ostępy w skwarze lata i podczas śnieżnych zawiei. Czyhały na nich wrogie straże, ale się nie ulękli. Narażali własne życie, aby pomóc innym i walczyć o wolność swej ojczyzny. Mowa o tatrzańskich kurierach, którzy działali podczas II wojny światowej jako konspiracyjni łącznicy między okupowaną Polską a rządem na emigracji. Przemierzali Beskidy lub Podhale i Tatry, a następnie przez Słowację docierali aż do Budapesztu. Przeprowadzali potajemnie żołnierzy i rządowych emisariuszy. Przenosili także dokumenty, zaszyfrowane meldunki, mikrofilmy, broń i pieniądze. Dzięki ich pracy Polacy mogli skuteczniej stawić opór okupantowi. Kurierami zostawali górscy przewodnicy, np. Józef Krzeptowski. Należeli do nich sławni narciarze, jak Bronisław Czech, Helena Marusarzówna czy Stanisław Marusarz. Szczególną rolę odegrał Wacław Felczak, który kierował organizacją akcji. Misje kurierów obfitowały w mrożące krew w żyłach momenty. Wielu wykazało się heroizmem nie tylko podczas wędrówek przez góry, ale także wtedy, gdy zostali schwytani przez Niemców. Hołdem dla bohaterstwa tych niezwykłych ludzi jest powstający w Zakopanem pomnik. Tekst dyktanda dla uczniów klas VII-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ Bezsprzecznie skuteczne Współczesny człowiek nie wyobraża sobie komunikacji międzyludzkiej bez chociażby memów, stanowiących nierzadko humorystyczny komentarz do bieżących wydarzeń. Niektórzy twierdzą nawet, że jeden obraz waży więcej niż tysiąc słów. Stąd wykorzystywanie plakatów w krzewieniu idei niepodległości. Z każdą kolejną zawieruchą dziejową plakaty stawały się coraz powszechniejszym narzędziem perswazji. Te z okresu kampanii wrześniowej, utrzymane w czarno-białej tonacji z hasłem na ogółu tworzonym z czerwonych liter, bezsprzecznie mobilizowały do walki. Na przykład plakat propagandowy z 1939 roku pt. „Wara” ukazuje polskiego żołnierza przebijającego bagnetem olbrzymią rękę, która próbuje zniszczyć tętniące życiem miasto. Drapieżna dłoń wysunięta spod swastyki jest symbolem armii najeźdźców, a obraz niechybnie przekonuje o determinacji obrońców. W powojennej historii bodajże najsłynniejszy jest plakat wyborczy z 1989 roku. W kwietniu zakończyły się bezprecedensowe negocjacje władzy z opozycją zwane Okrągłym Stołem, doprowadzając do politycznego konsensusu. Wkrótce miały odbyć się przełomowe wybory: częściowo wolne do sejmu, całkowicie wolne do ponownie tworzonego senatu.Wówczas Tomasz Sarnecki, student grafiki warszawskiej ASP zaprojektował plakat nawiązujący do kultowego amerykańskiego westernu. Umieścił na nim sylwetkę szeryfa – heroicznego stróża prawa z kartą do głosowania w ręku. Zarówno w tle, jak i nad jego odznaką widnieje logo „Solidarności”, a u dołu napis: „W samo południe 4 czerwca 1989”. Ta odważna wizja stała się symbolem bezkompromisowości Polaków w dążeniu do demokracji. Słynne londyńskie Muzeum Wiktorii i Alberta zalicza to dzieło do stu najważniejszych plakatów XX wieku.

W zdrowym ciele zdrowy duch]27 września uczniowie klas V przygotowywali zdrowe i smaczne sałatki warzywneCzytaj dalej
W ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” piątoklasiści uczestniczyli w warsztatach kulinarnych.Podczas zajęć samodzielnie przygotowali sałatkę warzywną z sosem winegret. Mieli okazję poczuć się jak prawdziwi kucharze.W trakcie przygotowywania i spożywania potrawy zwracali oczywiście uwagę na właściwe zachowanie przy stole.Niektórzy uczniowie przygotowali także posiłek dla swoich bliskich.Mamy nadzieję,że było to ciekawe doświadczenie dla naszych uczniów...
